Inteligentne Miasto

Polski producent oprogramowania dla potrzeb
rynku zarządzania przestrzenią miejską.

Wiodącą kompetencją firmy Inteligentne Miasto jest wsparcie informatyczne przestrzeni parkingowych na obszarach miejskich. Oferujemy rozwiązania innowacyjne, zaawansowane technicznie z obszaru „internet of things”, „smart city” oraz „big data”, których ideą jest pomoc w tworzeniu miast ekologicznych oraz przyjaznych kierowcom.

Kim jesteśmy?

Inteligentne Miasto to polski producent oprogramowania adresowanego dla potrzeb rynku komercyjnego. Wiodącą kompetencją firmy Inteligente Miasto jest wsparcie informatyczne przestrzeni parkingowych w obszarach miejskich. Oferujemy rozwiązania innowacyjne, zaawansowane technologicznie z obszaru „internet of things”, „smart city” oraz „big data”, których ideą jest pomoc w tworzeniu miast ekologicznych oraz przyjaznych kierowcom.

Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań IT dla nowoczesnych i szybko rozwijaących się miast to nasza pasja. Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość rynku pomagają nam projektować rozwiązania, które wychodzą naprzeciw trendom oraz potrzebom nowoczesnych przestrzeni miejskich z zachowaniem specyfiki i uwarunkowań unikatowych dla polskiego rynku.

Stworzyliśmy wyjątkowe rozwiązanie dedykowane rynkom komercyjnym związanym z zarządzaniem strefami płatnego parkowania – UMS (Urban Management System). Platforma jest systemem spajającym różne podsystemy organizujące życie mieszkańców miasta. UMS korzysta z analizy archiwalnych i obecnie zbieranych danych, używa technologii z zakresu sztucznej inteligencji oraz technologii mobilnych do zarządzania miejską ofertą parkingową. UMS to szereg modułów w których skład wchodzi między innymi innowacyjny czujnik SPS (Smart Parking Sensor) pozwalający na pełna kontrolę miejsca parkingowego (kto, kiedy zaparkował) oraz unikatowy moduł e-parking umożliwiający miastom znaczne uszczelnienie systemu poboru opłat za płatne miejsca parkingowe.

Jak to działa?

Kierowca

 • pomoc w odnalezieniu optymalnego miejsca parkingowego w możliwie krótkim czasie w docelowej
  destynacji
 • nawigacja do wolnego miejsca postojowego
 • przekierowaniem na inny najbliższy wolny parking, jeżeli pierwotnie wybrany został zajęty.
 • opłata za rzeczywisty czas parkowania
 • otrzymanie faktury vat za parkowanie
 • podgląd historii odbytych parkowań
 • podgląd historii dokonanych płatności

Właściciel parkingu

 • konfiguracja nowego parkingu (nanoszenie na mapę wraz z pozycjami GPS)
 • kształtowanie polityki cenowej parkingu
 • pełna kontrola miejsc parkingowych w ramach parkingu (włączanie, wyłączanie, godziny otwarcia)
 • pełna kontrola zajętości miejsc
 • monitoring czasów parkowania oraz dokonanych płatności
 • automatyczne wystawiania e-mandantów
 • automatyczne wystawiania faktur vat
 • monitoring wszystkich urządzeń systemu wraz ze zdalna ich kontrola
 • raportowanie błędów oraz logowanie wszystkich zdarzeń

Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań IT dla nowoczesnych i szybko rozwijaących się miast to nasza pasja.

Oferta

Inteligentny system zarządzania przestania miejska (UMS – urban management system) to innowacyjne, zaawansowane technicznie narzędzie z obszaru „internet of things” oraz „smart city”, którego ideą jest pomoc w tworzeniu miast ekologicznych oraz przyjaznych kierowcom. Platforma jest systemem spajającym różne podsystemy organizujące życie mieszkańców miasta. Głównym zadaniem systemu będzie pomoc kierowcom w procesie parkowania pojazdu w mieście (odnalezieniu optymalnego, wolnego miejsca parkingowego, nawigowanie do tego miejsca, płatność, przegląd historii oraz wszelkie niezbędne procesy z tym związane) w możliwie jak najkrótszym czasie. Dla właścicieli parkingów to kompleksowy system pozwalający na stworzenie nowego parking oraz jego pełna zdalną obsługę wraz z wszystkimi operacjami biznesowymi (płatności, faktury, e- mandaty). Pozwoli on na pełne wyeliminowanie czynnika ludzkiego (parkingowi, kontrolerzy) oraz maszynowego (parkometry, bilety parkingowe) z całego procesu obsługi ogólnodostępnych miejsc parkingowych. USM to zarówno elementy hardwarowe, jak i softwarowe.

Jeżeli chcesz ograniczyć koszty, usprawnić proces, lepiej i szybciej zarabiać na swoich parkingach zapraszamy do kontaktu. Więcej szczegółów znajdziesz TU. Napisz do nas jeszcze dziś!

SPS

Smart Parking System

Smart Parking Sensor to bezprzewodowym czujnik, który jest najistotniejszym elementem systemy. SPS to połączenie technologii ultradźwiękowej oraz fotografii cyfrowej. Czujnik SPS może być przyklejany lub przykręcany do powierzchni parkingu. SPS fotografuje pojazd zajmujący miejsce postojowe w trakcie parkowania i zapisuje to w bazie danych, następnie sczytuję i automatycznie rozpoznaje numery z tablic rejestracyjnych pojazdu. Za pomocą fal ultradźwiękowych potwierdza czas parkowania pojazdu, a po jego odjeździe wykonuje ponownie fotografie w celu potwierdzania zakończenia procesu parkowania. SPS posiada wolną przestrzeń na umieszczenie herbu miasta lub logo właściciela parkingu na wierzchniej części obudowy. Wszystkie elementy urządzenia łącznie z anteną umieszczone są w obudowie odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne (stopień ochrony IP65) łącznie z deszczem, śniegiem i lodem. SP wyposażony jest w oświetlacz podczerwieni i kamery (aparatu) zapewniający prawidłowe działanie w każdych warunkach oświetlenia. Wszystkie zdarzenia (fotografie, potwierdzenia parkowania, awarie itd.) są rejestrowane i przesyłane do DataReciviera za pomocą wbudowanego modułu WiFi. SPS posiada własne zasilanie i nie jest zależny od sieci zewnętrznej.

UMS DR

Kolektor Danych

Jest to odbiornik danych z czujników SRS. Sczytuje on dane z SPSów używając WiFi i za pomocą sieci GSM i wysyła je poprzez moduł logiki biznesowej do bazy danych. DR Instalowany jeden na 20-30 czujników SRS (w zależności od kształtu, wielkości parkingu). UMS DR pozwala na wdrażanie sieci czujników bezprzewodowych w prosty i skalowalny sposób zapewniający minimalne koszty utrzymania. UMS DR zabezpieczony jest wytrzymałą, wodoodporną obudową z gniazdami zewnętrznymi. Opcjonalnie będzie posiadał możliwość zastosowania panelu słoneczny.

UMS DB

Baza Danych

Wszystkie dany odebrane przez UMS DR zapisywane są w bazie danych umieszczonych w chmurze. UMS DB jest elastycznym modelem utrzymania danych w zakresie ich wydajności, zwalniając klienta z konieczności dbania o kopie zapasowe, migracje danych, czy optymalizację. Umożliwia bezprzerwową migrację instancji obsługującej silnik bazy danych na instancję o innych parametrach oraz przenoszenie baz danych pomiędzy fizycznymi instancjami – w dowolnym momencie, całkowicie automatycznie. Posiada zaawansowany system transakcji, charakteryzujący się dużą wydajnością.

UMS BL

Logika Biznesowa

Moduł logiki biznesowej jest sercem systemu UMS. Jest warstwą programową, która odpowiada za komunikację pomiędzy interfejsem użytkownika końcowego (QuickPark, UrbanManager), urządzeniami zewnętrznymi (UMS DR) a bazą danych. Głównymi składnikami są funkcję reguł biznesowych i przepływów pracy systemu. UMS BL opisuje konkretne procedury, przepływy pracy składające się z zadań, etapów proceduralnych, niezbędnych informacji wejściowych i wyjściowych i narzędzi niezbędnych dla każdego etapu tego postępowania. W UMS BL znajdują się algorytmy odpowiedzialne między innymi za rozpoznawanie numerów z tablic rejestracyjnych,
wyznaczanie optymalnych tras do wolnych miejsc parkingowych oraz monitoring dostępnych miejsc w ramach parkingów. W UMS znajduję się również moduł płatności obsługiwany wspólnie z partnerem rozwiązania — firmą dotPay.

QuickPark

Aplikacja mobilna dla użytkowników parkingu

Darmowa aplikacja mobilna na telefony komórkowe. QP jest dystrybuowana przez sklepy z aplikacjami, tj. App Store oraz Google Play. QP pozwala kierowcom na szybkie i wygodne parkowanie w mieście. QuickPark znajduje wolne miejsce parkingowe, wyznacza optymalna trasę dojazdu (przekierowuje na inny najbliższy wolny parking w razie braku wolnych miejsc), ułatwia parkowanie oraz umożliwia w prosty i intuicyjny sposób na zapłatę za rzeczywisty czas parkowania poprzez jedno kliknięcie. QP na życzenie dostarczy użytkownikowi fakturę vat oraz umożliwia podgląd w historie wszystkich parkowani, oraz płatności.

UM

Urban Manager

Urban Manager pozwoli władzom miasta (właścicielom parkingu) w sposób efektywny monitorować i zarządzać przestrzenią parkingową. W aplikacji stworzonej dla miasta będą dostępne informacje dotyczące obłożenia i historii użytkowania wszystkich określonych miejsc parkingowych. UM umożliwia generowanie raportów użytkowania poszczególnych stref parkingowych, pokazuje procentowe użycie miejsc parkingowych w przedziale czasowym. Aplikacja pozwala także na:
– konfiguracje nowego parkingu (nanoszenie na mapę wraz z pozycjami GPS)
– kształtowanie polityki cenowej parkingu
– pełną kontrolę miejsc parkingowych w ramach parkingu (włączanie, wyłączanie, godziny otwarcia)
– pełną kontrola zajętości miejsc
– monitoring czasów parkowania oraz dokonanych płatności
– automatyczne wystawiania e-mandantów
– automatyczne wystawiania faktur vat
– monitoring wszystkich urządzeń systemu wraz ze zdalna ich kontrola
– raportowanie błędów oraz logowanie wszystkich zdarzeń
Urban Manager jest aplikacją responsywną (działającą na wszystkich urządzeniach). Wszystkie operacje w UM są logowane i kontrolowane pod względem dostępności na podstawie uprawnień zalogowanego użytkownika.

Klaster IT

W związku z dynamicznym rozwojem firma Inteligentne Miasto Sp. z o.o. nawiązała współprace z Klastrem Firm Informatycznych Polski Wschodniej KlasterIT, który zrzesza firmy z branży informatycznej i telekomunikacyjnej, mające swoje siedziby na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Klaster IT posiada bogatą ofertę i szeroką aktywność rynkową w zakresie:

 • organizowanie i nawiązanie kontaktów z firmami z branży informatycznej, uczelniami oraz innymi podmiotami, z którymi współpracuje Klaster zarówno w Polsce, jak i za granicą,
 • pomoc w pozyskiwaniu pracowników w branży informatycznej,
 • identyfikacja rzetelnych wykonawców dla informatycznych projektów,
 • poszukiwanie możliwości współpracy między firmami z Klastra,
 • działania Public Relations,
 • promocja oferty Klastra i oferty jego członków,
 • transfer wiedzy,
 • tworzenie konsorcjów firm do realizacji dużych projektów informatycznych,
 • zarządzanie projektami,
 • finansowanie perspektywicznych firm typu start-up, spin-off,
 • identyfikacja źródeł finansowania projektów,
 • rozwój kapitału ludzkiego poprzez organizowanie krajowych i międzynarodowych konferencji, warsztatów, szkoleń itp.
 • opracowanie zintegrowanej oferty dla interesariuszy zewnętrznych,
 • działania na rzecz rozwoju branży informatycznej.

W Klasterze IT działa ponad 70 firm, oto one:

 • Abc-Service (Rzeszów)
 • aberit agencja interaktywna (Rzeszów)
 • Agendo Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Apollo Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • appHouse Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Appido (Rzeszów)
 • Basquare Sp z o.o. (Przemyśl)
 • BD Center Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • BInext Sp. z o.o. (Sanok)
 • BIURO-MAT Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Biznes Program (Łąka)
 • BLPS Group Sp. z o.o. (Rzeszow)
 • BMM Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Danmar Computers Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Daxen IT Sp. z o.o. Sp. k. (Rzeszów)
 • DIGIT-AL (Rzeszów)
 • DKK Development (Rzeszów)
 • e-BI Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Edumarathon (Rzeszów)
 • ELTECHBIUR (Suwałki)
 • ETOB-RES Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Exacto Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Fabryka e-biznesu Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • FIBNET (Jasionka k. Rzeszowa)
 • Fotoacc Grzegorz Łobodziński (Rzeszów)
 • Grupa W&W sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Guardar Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Hammerland (Rzeszów)
 • Hostovita Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Hyperfox Advertisement Agency (Rzeszów)
 • Ideo Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • INBS.Software (Rzeszów)
 • iNetServis Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Infinite (Lublin)
 • Info-Projekt IT Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • International Trade Technologies (Jasionka)
 • IS Networks (Rzeszów)
 • IT-Projekt (Rzeszów)
 • itWORKS S.A. (Rzeszów)
 • LOGITO Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • LTD Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Milo Solutions Sp. z o.o. (Warszawa)
 • Mobica Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Warszawa)
 • MobiTouch Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Moonbite (Rzeszów)
 • Nauka i Technika Sp. z o.o. (Zaczernie k/Rzeszowa)
 • NTSwincash Commit Polska (Rzeszów)
 • One Voice Marketing Communications (Rzeszów)
 • Opteam S.A. (Jasionka)
 • Optikom (Rzeszów)
 • Order of Code sp. z o.o. (Przemyśl)
 • P4P Consulting Sp. z o.o. (Krosno)
 • Pixel PR Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Podkarpacki Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Polskie Sieci Radiowe Sp. z o.o. (Jarosław)
 • Primebit Studio Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • primeMotion Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • PROFERIS s.c. (Rzeszów)
 • Prosferi Sp. z o.o. (Tarnobrzeg)
 • Risenbit Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Robnet Sp. z o.o. (Tomaszów Lubelski)
 • SEPJA digital (Strażów)
 • SHL Centrum Technologii (Przemyśl)
 • Signum Sp. z o.o. (Łańcut)
 • Sintra Consulting Poland Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • Splentum Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • SystemyIT.pl Krzysztof Dubowski (Białystok)
 • TECHNIKA (Łukowa k. Biłgoraja)
 • TiO interactive (Rzeszów)
 • TNTBusiness (Rzeszów)
 • TOP S.A. (Rzeszów)
 • Vegacom S.A. (Rzeszów)
 • Vianet Group Sp. z o.o. (Rzeszów)
 • VIRTUAL S.C. (Rzeszów)
 • ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. (Rzeszów)

Aplikacja mobilna

Ściągnij darmową aplikację mobilną na swoją komórkę i korzystaj z systemu pozwalającego Ci na szybkie i wygodne parkowanie w Twoim mieście. QuickPark znajdzie za Ciebie wolne miejsce parkingowe, doprowadzi Cię do niego oraz umożliwi Ci w prosty i intuicyjny sposób zapłacić za rzeczywisty czas parkowania – poprzez jedno kliknięcie. Na życzenie otrzymasz fakturę vat. Zawsze będziesz miał podgląd historii swoich parkowań i płatności.

QuickPark – najlepszy przewodnik po miejskiej dżungli.

Inteligentne Miasto

ul. Fazerów 3
20-209 Lublin
NIP 712 331 63 07
REGON: 365042620
KRS 0000630243

tel. 668-448-708

email: kontakt@inteligentne-miasto.com

Projekty UE

Numer i tytuł projektu: RPLU.03.07.00-06-0036/16 „Rozwój oferty przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie Inteligentnego systemu zarządzania przestrzenią miejską UMS”

Okres realizacji projektu: 01.07.2017 r. – 31.12.2018 r.

Cele i efekty projektu:
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa lubelskiego oraz przedsiębiorstwa Inteligentne Miasto Sp. z o.o. Założeniem jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnej technologii Urban Management System, tj. innowacyjnej usługi zarządzania miejską przestrzenią parkingową.

Projekt realizowany w ramach w ramach Osi priorytetowej 3 Konkurencyjność Przedsiębiorstw, Działanie 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP – wsparcie dotacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.